Łatwa reklama w Internecie? Tylko z blogiem pzugdyniapolmaraton.pl!

Doradztwo, szkolenia i kursy z sitodruku - kto organizuje?

Sebastian Kowalczyk 2023-09-11 0 komentarzy
Doradztwo, szkolenia i kursy z sitodruku - kto organizuje?

Specyfika techniki sitodrukowej

Jej istota polega na przeciskaniu farby raklem przez niezakryte oczka sita. Metoda jest wykorzystywana w różnych odmianach: jako sitodruk artystyczny, graficzny, techniczny, tekstylny oraz specjalny. Nośniki elementów drukujących stanowi siatka z włókien polimerowych lub metalowych. Szablon wytwarzany jest ręcznie, za pomocą plotera lub fotochemicznie.

Prezentowana technologia jest przykładem analogowego druku precyzyjnego. Na jakość oddziałuje wiele parametrów, takich jak:

  • gęstość sita,
  • grubość emulsji,
  • prędkość druku.

Jakie są zalety i korzyści z jej zastosowania?

To popularna i uniwersalna metoda trwałego drukowania na większości dostępnych podłoży przy wykorzystaniu różnego typu farb.

W praktyce poligraficznej technika nie ma żadnych ograniczeń formatowych. Jest wykorzystywana szczególnie w przypadku ozdabiania małych produktów: kubków, koszulek, parasolek, gadżetów reklamowych.

Trwałość, relatywnie niska cena, wysokie nasycenie kolorów, precyzja to kolejne zalety, jakie oferuje technika sitodrukowa.

Rodzaje szkoleń

Firma Keller Poligrafia dla Przemysłu sp. z o.o. sp.k organizuje profesjonalny instruktaż z zakresu stosowania technologii. Doradztwo w sitodruku obejmuje kwestie dotyczące doboru, działania i obsługi:

  • sit,
  • farb,
  • rakli,
  • maszyn.

Szkolenia są prowadzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w praktycznym stosowaniu tej technologii druku precyzyjnego. Spółka organizuje również profesjonalne warsztaty dotyczące technologii tampodruku i hot stampingu.

 

 

 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!