Łatwa reklama w Internecie? Tylko z blogiem pzugdyniapolmaraton.pl!

Adwokat zajmujący się rozwodami w Katowicach - jakie usługi świadczy?

Igor Wysocki 2023-04-02 0 komentarzy
Adwokat zajmujący się rozwodami w Katowicach - jakie usługi świadczy?

Rozwód to nic innego jak oficjalne zakończenie związku małżeńskiego, w którym doszło do całkowitego rozpadu pożycia, przykładowo na skutek niedopasowania charakteru, różnic światopoglądowych czy zdrad, jakich dopuszczał się jeden z partnerów. Sprawy tego typu niejednokrotnie wiążą się z silnymi emocjami oraz niepewnością, dlatego część osób kontaktuje się z kancelariami specjalizującymi się w prawie rodzinnym. Ich przedstawiciele odgrywają rolę pełnomocników i mogą reprezentować strony przed sądami.

Zazwyczaj najbardziej problematyczne są rozwody z orzekaniem o winie, przykładowo u par, które nie podpisały intercyzy. Brak dokumentu sprawia, że niezbędny staje się podział majątku, na który składają się oszczędności, samochody, nieruchomości czy sprzęty elektroniczne, nabyte podczas trwania związku. W takich sytuacjach sąd decyduje, która osoba ponosi winę za rozkład pożycia małżeńskiego, czyli zerwanie więzi gospodarczej, fizycznej oraz emocjonalnej. Może orzec, że wina za zakończenie związku spoczywa na barkach jednej osoby lub dwóch.  

Sprawy tego typu bywają skomplikowane, co potwierdza adwokat w Katowicach. Rozwody, w jakich uczestniczy, niejednokrotnie wymagają zebrania materiałów dowodowych, przykładowo ukazujących niewierność partnera czy przemoc, jakiej się dopuszczał. Przyjmuje on w Kancelarii Adwokackiej Natalii Gierczyckiej, specjalizującej się w prawie rodzinnym. Specjalista przeprowadza konsultacje w siedzibie, podczas których wyjaśnia, jak przebiegają procesy i odpowiada na pytania klientów. Wypełnia też pozwy rozwodowe i przesyła dokumentację do sądów.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!